Pro středoškoláky

Dny chemie

Středoškolákům, kteří by se rádi dozvěděli více o studiu chemie na Přírodovědecké fakultě MU a tématech výzkumu, nabízíme třídenní informačně-seznamovací akci Dny chemie, které se konají obvykle na začátku září. Pro účastníky je připravena úvodní informační přednáška o MU, Přírodovědecké fakultě, organizaci studia a studijních oborech, středoškoláci si poté mohou prohlédnout výukové prostory, výukové i odborné laboratoře, seznámí se s odborným zaměřením jednotlivých výzkumných týmu. Účastníci si rovněž mohou vyzkoušet jednoduché chemické preparace a produkty reakcí charakterizovat pomocí rozličných fyzikálně-chemických metod. Součástí programu je také blok efektních demonstračních pokusů. Mimobrněnským účastníkům zajišťujeme bezplatné ubytování po dobu trvání akce. Pozvánka s programem akce bývá s časovým předstihem zveřejňována na stránkách Přírodovědecké fakulty MU a Ústavu chemie.

ViBuCh – Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky

Od roku 2010 pořádáme spolu s Národním centrem pro výzkum biomolekul a Centrem Recetox korespondenční seminář ViBuCh (Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky). Seminář je určen pro středoškoláky se zájmem o chemii. Každý ročník semináře je věnován čtyřem tématům z oblasti chemie a biochemie. Samotný kurz je rozdělen do dvou částí, první korespondenční část probíhá během celého školního roku, kdy jsou ve čtyřech etapách zveřejňovány na internetových stránkách studijní materiály k jednotlivým tématům spolu se soutěžními úlohami. Účastníci kurzu posílají řešení zpět autorům, kteří je opravují a hodnotí. Druhou část kurzu představuje letní odborné soustředění pro nejlepší řešitele korespondenční části. Během týdenního soustředění se řešitelé setkávají s autory a mohou si prakticky vyzkoušet práci v laboratoři v oblasti, které se předtím věnovali teoreticky.

Více informací na http://vibuch.math.muni.cz/

Letní chemické soustředění

Ústav chemie ve spolupráci se Střediskem volného času Lužánky pořádá pravidelně v letních měsících desetidenní Letní chemické soustředění pro žáky ZŠ a studenty SŠ se zájmem o chemii ve věkovém rozmezí 14–17 let. Akce probíhá formou „městského tábora“, tj. včetně ubytování účastníků. Program Letního chemického soustředění zahrnuje obvykle dopoledne laboratorní cvičení, odpoledne odborný (přednášky, exkurze) nebo odpočinkový program (návštěva lanového centra, venkovní hry s chemickou tematikou apod.), večer probíhají přednášky nebo častěji hry. O víkendu jsou pro účastníky připraveny celodenní exkurze/výlety nebo celodenní hry.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info