Erasmus+ STA výukové pobyty I. cyklus 2024/2025

Centrum zahraniční spolupráce otevřelo 1. cyklus výběrového řízení na výukové pobyty pro akademický rok 2024/2025.

22. 3. 2024 Zahraniční stáže a pobyty

Název cyklu: Erasmus+ STA (učitelé) 2024/2025 I. cyklus

Otevření cyklu v intervalu: 22. 3. – 5. 5. 2024

Průběh mobilit: celý akademický rok 2024/25 (dle Erasmu 1. 8. 2024 –31. 8. 2025).

Otevření cyklu v intervalu: 22. 3. – 5. 5. 2024
Interní uzávěrka přihlášek na Ústavu chemie je 1. 5. 2024

Odkaz na cyklus:

Odkaz na vyplnění přihlášky: isois.ois.muni.cz/public/application-outgoing/ - sekce Erasmus+ STA (učitelé)

Přihláška je rovněž přístupná z webu CZS:
czs.muni.cz/cs/pracovnik-mu/vyukove-pobyty/erasmus-evropa#prihlaska

DŮLEŽITÉ:

Počet přihlášek na osobu v ISOIS: 2 na akademický rok

Změna univerzity u již schválené výukové mobility v ISOIS:
Oborový koordinátor zašle e-mailem souhlas se změnou na adresu honzikova@czs.muni.cz. Ve zprávě uvede jméno účastníka mobility, název původní univerzity a název nové univerzity, na kterou se výjezd uskuteční.
Na základě tohoto e-mailu provede koordinátor CZS změnu v ISOIS. Nový protokol o výběru již není vyžadován.

Mobility mimo výběrové řízení nelze akceptovat ani nahrazovat zrušené mobility jinými osobami, které v ISOIS nevyplnily přihlášku. Proto doporučujeme využívat co nejvíce možnosti náhradníků, kteří by mohli vycestovat za zrušené mobility řádně vybraných osob.

Přesuny mobilit jsou možné pouze v rámci jednoho akademického roku

Mobility Agreement se vytváří, schvaluje a podepisuje pouze elektronicky v systému ISOIS. Účastnické smlouvy jsou podepisovány v úřadovně IS MU, nezasílají se interní poštou.

Mobility plánované po 10. 12. 2024 již nejsou možné z důvodu finanční uzávěrky na konci kalendářního roku.

V případě výjezdu do země původu pracovníka je nutné prokázat, že pracovník dlouhodobě pobývá na území ČR, což lze doložit následujícími dokumenty:
pracovní smlouva, příp. DPP, DPČ – v dohodě musí být schválená možnost výjezdu na pracovní cestu a nárok na čerpání cestovních náhrad, jinak by se jednalo o neoprávněné čerpání poskytnutých prostředků) na dobu min. 1 rok
potvrzení o studiu na dobu delší než 1 rok
jiný dokument (daňový domicil v ČR, nájemní smlouva apod.)

K letenkám je nutno doložit vždy palubní lístky, i v případě, kdy jsou k dispozici pouze elektronicky (nutno stáhnout z el. aplikace, vytvořit si snímek obrazovky atd.).

Prosím, sledujte stále webové stránky, kde se aktualizují informace k administraci či samotném programu: czs.muni.cz/cs/pracovnik-mu/vyukove-pobyty/erasmus-evropa

Odborníci z praxe:

V případě záměru pozvat v akademickém roce 2024/2025 odborníka z praxe, vyplňte excelovou tabulku a zašlete do 1. 5. 2024 oborovému koordinátorovi doc. Brožovi.

Počet odborníků na katedru/ústav: 4 na akademický rok

Informace k odborníkům najdete zde:
czs.muni.cz/cs/pracovnik-mu/vyukove-pobyty/erasmus-evropa#zahranicni-odbornici-z-praxe