Pozvánka na Odpoledne s chemií aneb Chemickou kavárnu

Zveme Vás na Chemickou kavárnu s doc. Karlem Novotným z Ústavu chemie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity na téma LASER – mocná zbraň v rukou analytického chemika.

Chemická kavárna je neformální setkání při šálku dobré kávy nad tématy z chemie či didaktiky chemie. Je to prostor k výměně zkušeností, navázání nových kontaktů s kolegy pracujícími v témže oboru a získání nových poznatků využitelných při výuce chemie. Chemická kavárna je určena zejména učitelům chemie na středních a základních školách, studentům učitelství chemie, SŠ studentům se zájmem o chemii a široké veřejnosti.

21. 3. 2024 Pozvánka

17. dubna 2024
17:15 – 19:15

Univerzitní kampus Masarykovy univerzity, Kamenice 5, Brno–Bohunice, budova B11, místnost 132

O čem kavárna bude?

Na přednášce se seznámíte se spektroskopickými metodami a dozvíte se, jakou revolucí tyto metody prošly díky vynálezu laseru.

Povíme si něco o principu laseru a také něco o jeho konstrukci. Přiblížíme si metody, díky kterým můžeme určit prvkové složení jakéhokoliv materiálu, a to i na dálku, což jste možná netušili. Ukážeme si příklady použití v netradičních prostředích, jako například pod mořskou hladinou anebo na jiných kosmických tělesech.

Kapacita je omezená, na akci je potřeba se dopředu přihlásit.

Přihláška