Pozvánka na Odpoledne s chemií aneb Chemickou kavárnu

Zveme Vás na Odpoledne s chemií s Mgr. Lenkou Karpíškovou a Mgr. Jiřím Vlachem na téma Viditelné kouzlo neviditelného světla.

Chemická kavárna je neformální setkání při šálku dobré kávy nad tématy z chemie či didaktiky chemie. Je to prostor k výměně zkušeností, navázání nových kontaktů s kolegy pracujícími v témže oboru a získání nových poznatků využitelných při výuce chemie. Chemická kavárna je určena zejména učitelům chemie na středních a základních školách, studentům učitelství chemie, SŠ studentům se zájmem o chemii a široké veřejnosti.

24. 4. 2024 Pozvánka

15. května 2024
17:00 – 19:00

Univerzitní kampus Masarykovy univerzity, Kamenice 5, Brno–Bohunice, budova D29, místnost 252 (RCX1)

O čem kavárna bude?

Jakými všemi podivnými způsoby dokážeme vytvořit světlo? Jak můžeme vidět záření, které je za hranicemi lidského zraku? A co všechno okolo nás v sobě skrývá kouzelnou podívanou?
Pojďte si poslechnout o tajemstvích luminiscence a zažít je na vlastní oči. Zažijete po-vídání, pokusy a spoustu ukázek. Rozzáříme tmu i běžné předměty. Dozvíte se, jak fun-guje
fluorescence, kde všude ji využíváme a kde nás překvapuje. Prozkoumáme i další druhy
luminiscence, od těch, díky kterým svítí světlušky, po ty, kdy na výrobu světla stačí jen trocha tlaku.
Ať už se chcete dozvědět něco zajímavého, zažít krásnou podívanou, nebo načerpat inspiraci, kouzlo viditelného i neviditelného světla Vás jistě dostane.

Kapacita je omezená, na akci je potřeba se dopředu přihlásit.

Přihláška