Absolventka Anastasiia Ivanova: výzkum pravoslavných ikon v Národním historickém muzeu v Bukurešti

Mgr. Anastasiia Ivanova, DiS. je naší absolventkou oboru Chemie a technologie materiálů pro konzervování-restaurování. Nyní působí v rámci své absolventské stáže v Národním historickém muzeu v Bukurešti, kde se věnuje analýzám a výzkumu pravoslavných ikon.

27. 11. 2023 Absolvent

Bez popisku

Anastasiia po ukončení studia na Vyšší odborné škole Brno, kde absolvovala obor restaurování malby, pokračovala ve studiu na PřF MU, kde úspěšně absolvovala bakalářský i magisterský program Chemie a technologie materiálů pro konzervování-restaurování. Zde se v rámci bakalářské práce věnovala studiu ikon Ikona svatého Mikuláše - průzkum a restaurování, a následně studiu zrcadlových podmaleb Průzkum podmaleb se zrcadlovým pozadím.
Nyní se Anastasiia v rámci své absolventské stáže v Národním historickém muzeu v Bukurešti věnuje analýzám a výzkumu pravoslavných ikon. Anastasiia využila své odborné i řemeslné znalosti a dosud důkladně prozkoumala pět transylvánských ikon z období 18.-19. století ze sbírek muzea Muzeikonu (Alba Iulia, Rumunsko) za použití XRF a ATR-FTIR technik, zpracovala mikroskopickou dokumentaci a věnuje se přípravě historických receptur laků a jejich stárnutí. Anastasiia se okamžitě stala cenným členem mezinárodního týmu a v součinnosti s kolegy z Národního historického muzea v Bukurešti připravuje Anastasia odbornou publikaci.​

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info