Ústav chemie se zapojuje do aktivit pro veřejnost, odbornou veřejnost i studenty a učitele základních a středních škol. Jedná se o přednášky, exkurze a praktická cvičení, dny otevřených dveří nebo Noc vědců. Přijďte si prohlédnout naše laboratoře a přednáškové místnosti, zažít experimenty na vlastní kůži nebo se dozvědět více o zajímavých vědeckých tématech.

Noc vědců

Noc vědců je akcí pro veřejnost, která se koná v celé České republice a do níž se zapojují univerzity, vědecké ústavy, hvězdárny a další instituce. V jeden večer se otevírají jejich budovy a prostory, kam se běžně nedostanete a kde je připraven zajímavý program – od prohlídek laboratoří, přednášek až po soutěže, kvízy a ukázky experimentů. Ústav chemie pravidelně připravuje pro návštěvníky program – najděte si naše stanoviště a přijďte nás navštívit!

Dny otevřených dveří

Každoročně se zapojujeme do Dnů otevřených dveří pořádaných na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Účastníci si mohou vyslechnout krátkou přednášku o studiu chemických programů, jsou jim k dispozici informační materiály a také si mohou prohlédnout laboratoře Ústavu chemie.
Dny otevřených dveří jsou pořádány obvykle v lednu, termín a program akce bývá s časovým předstihem zveřejňován na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Přednášky české společnosti chemické

Na Ústavu chemie Masarykovy univerzity probíhají každý první čtvrtek v měsíci přednášky hostů brněnské pobočky České společnosti chemické. Mezi přednášejícími jsou nejen čeští odborníci, ale také zahraniční specialisté a další vědečtí pracovníci. Přednášky probíhají v Univerzitním kampusu Bohunice, v pavilonu B11, místnost 132.

Chemická kavárna

Chemická kavárna je neformální setkání při šálku dobré kávy nad tématy z chemie či didaktiky chemie. Je určena zejména učitelům chemie na středních a základních školách, ale vítáni jsou všichni, kterým není chemie a chemické vzdělávání lhostejné, např. studenti učitelství chemie. Mohou také přijít i SŠ studenti se zájmem o chemii.

MjUNI

Juniorská univerzita (MjUNI) je příležitostí pro žáky a studenty od 9 do 18 let, jak poznat akademické prostředí a stát se na chvíli vysokoškolským studentem prostřednictvím interaktivní hravé formy. Na Ústavu chemie se pravidelně zapojujeme v rámci chemické sekce a připravujeme pro děti zábavný program, kde poznávají taje chemie.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info