Proč chemie?

Chemie je všude kolem nás!

Věci, které používáme každý den – léky, kosmetika nebo nejrůznější moderní technologie by nevznikly bez poznatků z oblasti chemie. Všechny živé organismy stojí na syntéze a přeměně různých chemických látek.

Chemie má široký záběr, a můžete si tak po absolvování studia vybírat z velkého spektra uplatnění. Prakticky jakákoliv firma, která vyvíjí a vyrábí nové produkty, vyžaduje vysokoškolsky vzdělaného chemika.

Už během studia můžete u nás dostat příležitosti zjistit, jak to chodí v praxi, a uplatnění pak lehce najdete v chemickém, farmaceutickém, potravinářském nebo kosmetickém průmyslu.

Seznam se s našimi absolventy

Studium na Ústavu chemie

Zajímají vás přírodní vědy? Chcete mít široký přehled a univerzálně použitelné chemické vzdělání?

Pak je naše studium právě pro vás!

Naše studijní programy s velkým množstvím praktické výuky připravují studenty jak pro práci ve firmě a státních institucích, tak pro další uplatnění ve výzkumu v akademickém i soukromém sektoru.

Studijní programy Ústavu chemie PřF MU nenabízejí jen nudné učení s knihou v ruce. Studium u nás je především o propojení praktických zkušeností získaných v laboratoři s teoretickými znalostmi.

Rozhodnutí, jaký obor a na jaké univerzitě studovat, je jeden z nejdůležitějších kroků pro vaši budoucí kariéru. Podívejte se, co vše nabízíme.

Bakalářské a navazující magisterské studium