Uznávání zahraničních kurzů

na webu CZS jsou instrukce pro studenty, jak postupovat pro uznání zahraničního (EDUC) virtuálního (on-line) kurzu: czs.muni.cz/en/mu-student/study-placements/educ. V sekci Dokumenty je podrobný popis pro studenty, jak vyplnit nový elektronický LA a jak zaevidovat „pobyt“ v IS aplikaci Stáže a pobyty.

16. 2. 2022 Zahraniční stáže a pobyty

Některé kurzy je možné zapsat přímo v IS, v tomto případě je v kurzu (v EDUC katalogu) uvedeno, že jej mohou navštěvovat studenti pouze naší a některé partnerské univerzity. Pak studenti nemusejí vyplňovat LA. U těchto kurzů je v EDUC katalogu IS kód předmětu (bohužel to bylo možné jen u předmětů, které vedeme). Pro kurzy nemožné zapsat v IS bude potřeba vyplnit LA – postup na stránkách výše.

Od partnerských univerzit dostává paní Kristýna Hutová z CZS seznam studentů, kteří mají zájem o jejich on-line kurzy. Bude je všechny informovat, jak postupovat. Případně zodpoví jejich dotazy. Také je na stránkách CZS uvedena jako kontaktní osoba pro on-line kurzy (a Gap Year). Studenti ji mohou kontaktovat v případě dalších dotazů.

Pokud budou mít zahraniční studenti, kteří navštěvovali MU kurzy na podzim 2021, dotaz na EDUC Certifikát nebo ToR:

ToR byl všem rozeslán 14. nebo 15. 2. S Certifikátem je spojeno více administrativních náležitostí (podpisy, vydání čísel spisu v IS), proto se jeho vydání předpokládá do poloviny/konce března.

Gap Year: v rámci Gap Year je možno vyjet pouze na francouzské univerzity (Rennes 1 a Paris Nanterre). Doporučujeme znalost francouzštiny, jelikož nabídka anglických předmětů je zde dosti omezená. Další informace jsou uvedené na webu CZS.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info