Summer Science Internships

Výzva na zapojení potencionálních školitelů do programu Summer Science Internships – letních vědeckých stáží pro mezinárodní studenty, zaměřených na vědecký výzkum a práci v laboratořích pořádaných Centrem zahraniční spolupráce MU(CZS). Aktualizace: Posílat návrhy projektů je možné ještě během ledna 2023!

18. 12. 2022 Aktualita

Program letních stáží je koordinován Centrem zahraniční spolupráce, které se postará o veškerou organizaci. Bude se studenty v kontaktu, pomůže jim s hledáním ubytování a pro studenty také připraví kulturní program a výlety do Prahy, Vídně, Budapešti. Na školiteli bude pouze agenda spojená se samotnou stáží.

Bližší informace o programu Summer Research Internship v přiloženém dokumentu "Call for Proposals". Nebo na stránkách programu zde.

Ve zkratce:

• Studenti musí odpracovat alespoň 250 hodin (v období 29.5. – 20.7. 2023). Min. 8 hodin denně, čtyři dny v týdnu
  • Školitel bude komunikovat se studentem před a během stáže. A v době stáže by měl být studentovi k dispozici pro osobní schůzky, konzultace, případně odpovídat na emaily atd.
  • Školitel by měl studenta seznámit s pracovištěm, projektem a pracovním plánem a dohlížet na průběh stáže
  • Povinností školitele je dále být přítomen v první den stáže 29.5. 2023 a ideálně celý první týden stáže. Stejně tak být přítomen na konci stáže, dne 20.7. 2023 kdy budou studenti prezentovat svoje projekty.
  • Na konci stáže školitel zhodnotí práci studenta a udělí mu hodnocení nutné k získání kreditů.
  • Školitel za práci se studentem dostane odměnu 20 000 Kč

Jak se školitel zapojí do programu?

• Školitelé vyplní přiložený formulář "Summer Research Internships Project Proposal", a tento vyplněný formulář s návrhem na projekt zašle nejpozději do 30.10.2022 na email glogar@czs.muni.cz.

Co následuje dále?

• Návrhy na projekty budou zveřejněny na stránkách MU.
  • Pokud se bude zahraničnímu studentovi školitelův návrh líbit, vyplní a podá si přihlášku prostřednictvím univerzitního systému ISOIS.
  • Centrum zahraniční spolupráce v dalším kroku informuje školitele o zájemci a školitel na základě dokumentů přiložených studentem v přihlášce posoudí, zda přihlášku potvrdí a studenta na stáž přijme.

V případě dalších dotazů na program stáží se prosím obracejte na Mgr. Martina Glogara z CZS (Manažer letních škol).